Den Norske Turistforening Oslo og Omegn

Den Norske Turistforening Oslo og Omegn driver 15 ubetjente og en betjent hytte i Oslomarka, og har siden oppstarten lagt forholdene til rette for at flest mulig skal få gode naturopplevelser gjennom fotturer og skiturer i marka. Dette gjøres gjennom merking og vedlikehold av rutenettet, organisering av fellesturer og arbeid for vern av friluftsområder.

Kobberhaughytta er flaggskipet til DNT Oslo og Omegn i Oslomarka

DNT Oslo og Omegn eier også den flotte betjente markastua Kobberhaughytta Kobberhaugsytta har en unik peisestue med panoramautsikt over Sørkedalen, og ligger innrammet av Nordmarkas bølgende skoger. Kobberhaughytta har ca 45 sengeplasser, alle rettigheter og serveringskapasitet for selskaper på opptil 100 personer.

Du kan bestille plass på telefon: 22 49 90 14.

Servering på Smedmyrkoia i vintersesongen

Hver søndag frem til påske er det servering på Smedmyrkoia fra 11-16.Semdmyrkoia er en av DNT Oslo og Omegns ubetjente hytter i marka. Den ligger i Sørkedalen, ca 3 km nordover fra Skansebakken. Det er Friluftsklubben som har ansvaret for serveringen, men også speidergrupper og andre bidrar på søndagene fremover. DNT Oslo og Omegn har inngått en samarbeidsavtale med Friluftsklubben i Oslo om serveringen på stedet.

DNT Oslo og Omegn grupper arrangerer fellesturer, tematurer og aktiviteter, for å fremme enkelt og tilpasset friluftsliv i marka for alle aldersgrupper.

Gruppene er:
Ungdomsgruppa, Vandregruppa,
Turgruppa, Seniorgruppa, Dugnadsgruppa og Barnas Turlag, lokale grupper, DNT-Fjellsport Oslo, DNT-Ung Oslo

Dugnadsgruppa rekrutterer!

Blant dugnadsgruppas viktigste oppgaver er vedlikehold av rutenettet og hyttene i marka. Dugnadsarbeid er en spennende og sosial aktivitet for deg som er glad i marka.

Ta kontakt for mere informasjon

Om DNT Oslo og Omegn

DNT Oslo og Omegn er den største medlemsforeningen i Den Norske Turistforening. Foreningen driver 84 hytter i fjellet, hvorav 18 er betjente.I tillegg kommer 16 hytte i Oslomarka, hvorav en er betjent.
Turinformasjon

DNT Oslo og Omegn driver Turinformasjonen i Storgata 3 i Oslo Sentrum. Der kan du få alt du trenger av informasjon, melde deg på turer, bestille hytteplass og kjøpe kart og bøker for turområder i hele landet. Turinformasjonen har også til salgs alt du trenger til fjellturen. Her får du full fjellbekledning for barn og voksne, og annet turutstyr, som ryggsekker, lakenposer og mye mer. DNT Oslo og Omegn selger egne produkter som er spesiallaget og testet av DNT-

Butikken og Turinformasjonen er åpen:

Mandag – fredag 10-17 (torsdag til 18) og lørdag 10-14.

Tlf.: 22 82 28 22 (Turinformasjonen) og 22822800
(Sentralbord), Man – Fre: 08:30 – 16:00
For bestilling eller oversikt over ledig kapasitet på hyttene besøk DNT Oslo og Omegns nettsider >>