
Fra visningen til Nina Jarebrink på Oslo Fashion Week 2011.
Foto: Lene Haug, Tiril Guttorm og Ane Charlotte Spilde
Fargerike cupcakes og andre banebrytende moter
OFW 2011 gikk av stabelen tirsdag ettermiddag. Kjente og kjære designere viser vårens kolleksjoner til både store og små.
Siden 2004 har Oslo Fashion week presentert kremen av norsk mote, og årets arrangement er intet unntak. Formålet om å fremme den norske moten har oppnådd stor suksess, skal man bedømme etter det bugnende folkehavet som trenger seg inn i showrommene.
Fam Irvoll: – Kakete klær
En av de populære designerne er Fam Irvoll. Siden 2006 har hun deltatt i OFW med sine fargeglade og kakeinspirerte klær. Årets kolleksjon er enhver småpikes drøm kalt Little Cupcakes.
Livlige jenter spretter inn på catwalken i nette Fam plagg. Alle er de kledd i rosa, blått, mintgrønt og lilla i alle slags fargesprakende kombinasjoner. Klærne er prydet med lodne skyer og sirkler i abstrakte farger og former. Småpikene danser rundt og tar splitthopp og slår hjul.
En av de spretne småjentene er Aurora Staalnacke (7). Med det rosa håret ser hun ut som ei skikkelig rampeprinsesse der hun står og gliser fornøyd.
- Jeg synes dette er veldig morsomt, men også litt flaut, forteller sjuåringen som alltid får masse sommerfugler i magen før hun skal på catwalken.
Aurora vil gjerne fortsette med modellkarrieren, selv om også kunne tenke seg å bli lærer eller politi.
- Men nå er jeg så godt på vei til å bli modell, så jeg tenker at det er det jeg blir, avslutter den unge håpefulle.
Se flere bilder fra Fam Irvolls barnekolleksjon >>
Nina Jarebrink: – Klassisk og stilrent
Under visningen til Nina Jarebrink, som er kjent for sine unike smykker og stilsikre klær, var det fullt trøkk. Folk klynget seg sammen for å få et glimt av den nyeste kolleksjonen. Det går mye i sort, beige og hvitt, men med noen innslag av oransje. Hva stoffene angår er det mye fløyel i alt fra kjoler og skjørt, til jumpsuits og drakter. En del strikkeplagg er også inkludert i kolleksjonen.
Redaktøren i kvinnemagasinet Elle, Signy Fardal, var en av de mange som fulgte med på visningen. Hun syntes den nye kolleksjonen var flott, og skryter godt av Nina Jarebrink.
- Jeg synes den var klassisk, feminin og enkel, uttaler Signy.
Fardel syntes det var en del skumle stoffer ute og gikk, blant annet all denne fløyelen, men syntes likevel det hele funket bra.
- Skoene var helt fantastiske, og tilbehøret nydelig!

















blog comments powered by Disqus